Фахівці польської фірми Partner Systems спільно зі спеціалістами Центральної аналітичної лабораторії (ЦАЛ), яка входить до складу ДСП «Екоцентр», провели випробування мобільної фільтрувальної установки FPW-50, призначеної для очищення води від забруднюючих речовин, у тому числі радіонуклідів, та одержання води, придатної для вживання. Об'єктом випробування було обрано воду з озера Азбучин – однієї з найзабрудненіших природних водойм зони відчуження.
У тренінг-центрі Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології спеціалісти з Вірменії пройшли двохтижневий навчальний курс «Методи радіохімічного аналізу 90Sr, 234U, 235U, 238U в пробах навколишнього середовища».
У зоні відчуження тривають спільні українсько-японські дослідження міграції радіонуклідів водним шляхом. Фахівці Університету Фукусіма, Українського гідрометеорологічного інституту (УкрГМІ) та ДСП «Екоцентр» впродовж 2 тижнів спостерігають за накопиченням вологи на науково-дослідних полігонах, щоб з початком сніготанення та формування стоку води розпочати дослідження переносу радіонуклідів. Роботи проводяться в рамках проекту «Покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази в Україні для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій» програми SATREPS.
За інформацією ДСП «Чорнобильська АЕС», 25 листопада в зоні монтажу нового безпечного конфайнмента на майданчику ЧАЕС розпочато роботу з піддомкрачування Західного моста системи основних кранів (СОК) нового безпечного конфайнмента об’єкта «Укриття» (НБК).