БУДІВНИЦТВО НБК та СВЯП-2

На ЧАЕС успішно завершено будівництво огороджуючого контуру НБК, яке тривало 3 роки.

Виконання робіт, які тривали майже 3 роки, дало можливість у листопаді 2016 року забезпечити насування Арки на НБК. Проект забезпечив створення необхідних будівельних конструкцій, а також реконструкцію усіх існуючих систем захисного контуру та систем контролю об'єкта «Укриття», в тому числі систем вентиляції, пожежогасіння та інших.

Детальніше

Проведено випробування системи електропостачання СВЯП-2

На ДСП «Чорнобильська АЕС» (ДСП «ЧАЕС») створено комісію з приймання обладнання та систем сховища відпрацьованого ядерного палива № 2 (СВЯП-2). Після комплексних випробувань були проведені індивідуальні випробування дизель-генераторів системи автономного електропостачання та трансформаторної підстанції системи нормального електропостачання СВЯП-2.

Детальніше

Відпрацьоване ядерне паливо Чорнобильської АЕС найближчим часом перевезуть у нове сховище відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2)

За час експлуатації 1, 2 та 3 блоків Чорнобильської АЕС накопичилося понад 21000 одиниць відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ВТВЗ) ядерного палива. На сьогодні, зберігання відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) здійснюється у сховищі відпрацьованого ядерного палива «мокрого» типу (СВЯП-1), а саме у водному середовищі.

Детальніше

Інформаційна довідка щодо реалізації проекту «Будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2)»

Необхідність будівництва СВЯП-2

Під час експлуатації Чорнобильської АЕС з 1971 року по 2000 рік на її майданчику накопичилось понад 21 тисячі одиниць відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ВТВЗ) ядерного палива.

На сьогодні зберігання ВТВЗ здійснюється в сховищі відпрацьованого ядерного палива «мокрого» типу (СВЯП-1).

Детальніше

Основні факти та термінологія про міжнародні проекти у зоні відчуження: новий безпечний конфайнмент (НБК)

Аварія 1986 року

26 квітня 1986 р. в реакторі 4-го енергоблока Чорнобильської атомної електростанції стався вибух, що призвело до руйнування центральної зали та викиду радіоактивних матеріалів. Активна зона реактора розплавилася, і велика кількість матеріалу, що містив розплавлене ядерне паливо, потрапила на нижні поверхи будівлі.

Детальніше

На Чорнобильській АЕС завершено зведення торцевих стін НБК

На Чорнобильській АЕС завершено основні роботи за проектом огороджуючого контуру НБК - зведення торцевих стін, що дозволяє у встановлені терміни виконати насування Арки в проектне положення. Про це повідомив заступник керівника проектів та програм ГУП ПЗУ Віктор Поповський.

«У цілому в ході робіт було використано 9,6 тисячі кубометрів бетону і майже півтори тисячі тонн арматури», - зазначив він.

Детальніше

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію