БУДІВНИЦТВО НБК та СВЯП-2

На ЧАЕС успішно завершено будівництво огороджуючого контуру НБК, яке тривало 3 роки.

Виконання робіт, які тривали майже 3 роки, дало можливість у листопаді 2016 року забезпечити насування Арки на НБК. Проект забезпечив створення необхідних будівельних конструкцій, а також реконструкцію усіх існуючих систем захисного контуру та систем контролю об'єкта «Укриття», в тому числі систем вентиляції, пожежогасіння та інших.

8 листопада відбулося підписання акта про завершення будівництва та готовності до експлуатації об’єкта «Підсилення та герметизація будівельних конструкцій ΙΙ черги ЧАЕС, що виконують функції огороджуючого контуру НБК».

«Для того, щоб забезпечити насування, а згодом і успішну експлуатацію, необхідно було виконати роботи з укріплення і підсилення, а в деяких місцях і демонтажу конструкцій об’єкта «Укриття» та третього енергоблока. Інженери Чорнобильської АЕС та підрядних організацій, які працювали над виконанням проекту, продемонстрували високий професіоналізм і відповідальність у ставленні до роботи, адже їм доводилось працювати в надзвичайно складних радіаційних умовах», - повідомив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

На думку голови приймальної комісії об'єкта, головного інженера ЧАЕС Андрія Білика, умови проведення робіт можна порівняти з тими, за яких відбувалася ліквідація аварії на четвертому блоці ЧАЕС у 1986 році: «Люди працювали у вкрай складних радіаційних умовах, з тією суттєвою різницею, що нині всі заходи здійснювалися в плановому порядку і з дотриманням норм і вимог безпеки».

Оскільки роботи проводилися поблизу зруйнованого аварією реактора, увесь персонал, який був в них задіяний, проходив спеціальну підготовку. Стан здоров'я людей, що виконували роботи у рамках проекту, контролювався програмою «Біомед», за якою було обстежено 2500 осіб, за станом здоров'я до робіт допущено 1500 осіб і прийнято на роботу 1300.

Довідкова інформація

Для зведення стін захисного контуру НБК у межах машинного залу четвертого блока ЧАЕС було укладено 14000 м3 бетону і 1450 тонн арматури.

Проектні роботи виконав «Консорціум КСК» у складі трьох українських організацій: Київського науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту «Енергопроект», Інституту будівельних конструкцій та Інституту проблем безпеки АЕС.

Будівництво велось консорціумом «Укриття» у складі компаній «Київметробуд», «Укенергомонтаж», «Укрбуд» і «Укрбудмонтаж».

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію