БУДІВНИЦТВО НБК та СВЯП-2

На Чорнобильській АЕС завершено зведення торцевих стін НБК

На Чорнобильській АЕС завершено основні роботи за проектом огороджуючого контуру НБК - зведення торцевих стін, що дозволяє у встановлені терміни виконати насування Арки в проектне положення. Про це повідомив заступник керівника проектів та програм ГУП ПЗУ Віктор Поповський.

«У цілому в ході робіт було використано 9,6 тисячі кубометрів бетону і майже півтори тисячі тонн арматури», - зазначив він.

Обсяг робіт включав посилення і герметизацію існуючих конструкцій II черги ЧАЕС (блоки 3 і 4), до яких будуть примикати торцеві стіни Арки, проектування і будівництво нових стін в межах існуючих конструкцій машзалу, деаераторної етажерки, блока В та допоміжних систем реакторного відділення II черги ЧАЕС, а також підготовку існуючих поверхонь для установки і кріплення анкерів герметизації.

До початку робіт зі зведення нових розділових стін було демонтовано десятки тонн технологічного устаткування і металоконструкцій, вилучено та вивезено сотні кубометрів бетону. Складність проекту визначалася відмінністю фактичних умов на майданчику від початкових проектних рішень, а також складною радіаційною обстановкою і високими дозовими навантаженнями на персонал.

Важливо відзначити, що роботи були закінчені з випередженням графіка, що дозволило розпочати ранній демонтаж підкранових шляхів великого машинного крана Potain MD 1100, який використовувався при будівництві. Нині виконується геодезична зйомка виконаних робіт, готується виконавча документація. У період з 7 по 28 жовтня будуть виконані роботи з демонтажу крана Potain MD 1100, після чого майданчик у повному обсязі буде передано СП «НОВАРКА» для продовження робіт.

Довідка
Проект «Реконструкція головного корпусу II черги ЧАЕС (енергоблоки 3 і 4) з посиленням і герметизацією будівельних конструкцій, що виконують функції огороджуючого контуру НБК» реалізується з грудня 2014 року. Вартість контракту – понад 40 мільйонів доларів США. Роботи фінансуються з додаткового внеску України до Чорнобильського фонду «Укриття».

Виконавці робіт - ПАТ «Київметробуд», ПРАТ «Укренергомонтаж», ДПАТ «Укрбуд», ТОВ "БК "Укрбудмонтаж". Проект має критичну взаємодію з будівництвом НБК, оскільки Арка не може бути встановлена у проектне положення до завершення будівництва торцевих стін.

За матеріалами офіційного веб-сайту
ДСП «Чорнобильська АЕС»

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію