АНАЛІЗ виконання вимог Закону України “Про звернення громадян” в ДАЗВ упродовж січня-червня 2017 року

Дата публікації . Друк

За січень - червень 2017 року на адресу ДАЗВ надійшло 331 звернення від громадян України та інших держав, у тому числі: 38 – інформаційних запитів, 140 заяв безпосередньо від громадян та 153 звернень від інших органів державної влади, місцевого самоврядування, організацій та підприємств. Всі звернення громадян розглянуто в установлені законодавством терміни.

Більшість звернень громадян, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, стосувалися:

надання роз’яснень щодо визначення меж зон територій, забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи;
підтвердження участі громадян у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, які отримали посвідчення у Мінчорнобилі та МНС;
приведення у відповідність з діючим законодавством України зон радіоактивного забруднення у 1986-1990 роках Республіки Білорусь і Російської Федерації;
надання дозволу на відвідування зони відчуження;
вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у зв’язку із відзначенням 31-ої річниці Чорнобильської катастрофи.

Актуальними залишаються екологічні питання: перетворення об’єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, радіаційний стан у зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення.

Серед загальної кількості звернень, індивідуальних – 139, що становить 99% від загальної їх кількості. Колективних звернень надійшло - 1 (0,1%).

За звітний період до ДАЗВ повторних звернень від громадян не надходило.