ОФІЦІЙНІ ПОВІДОМЛЕННЯ І ЗАЯВИ

Попередження

JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /usr/local/www/dazv/images/Photos/pripyat

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Photos/pripyat

Державне агентство України з управління зоною відчуження повторно повідомляє, що в 2012 році вільне відвідування міста Прип’яті в поминальні дні буде заборонено

Чорнобильська аварія увійшла до сучасної історії як техногенна катастрофа світового масштабу. Вона назавжди змінила ставлення людства до атомної енергетики. Її наслідки позбавили власних домівок тисячі родин в Україні, Росії, Білорусі. Вона безжально розділила життя сучасників на «до» та «після». Склалося так, що кожен з нас є причетним до цієї події, адже новітня історія нашої країни — це історія будь-якого її пересічного мешканця. Тому уроки Чорнобиля, його технічні, медичні, соціальні та екологічні аспекти перебувають під постійною та пильною увагою фахівців-енергетиків, науковців і громадськості.

Протягом 26 років, що минули з моменту аварії, для подолання її наслідків зроблено чимало: над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС зведено об’єкт «Укриття», ведуться роботи з будівництва нового безпечного конфайнменту, який надасть можливість перетворити об’єкт «Укриття» на екологічно безпечну систему, здійснюється реабілітація радіаційно забруднених земель. Втім, територія зони відчуження й досі є непридатною для постійного проживання та небезпечною для тривалого перебування. Враховуючи особливу зацікавленість громадськості, Міністерство надзвичайних ситуацій України та Державне агентство України з управління зоною відчуження доклало значних зусиль до того, щоб зону відчуження могли відвідувати всі бажаючі.
На жаль, останнім часом зафіксовано непоодинокі випадки, коли відвідувачі зони відчуження, що потрапили до неї без супроводу спеціально підготовлених та відповідальних за це осіб, порушують правила безпеки, спрямовані як на збереження їхнього здоров’я та життя, так і на запобігання розповсюдженню радіаційного забруднення за межі зони. Радіація не має кольору, запаху, смаку, вона не відчутна на дотик — і тому у відвідувачів складається оманливе враження безпеки. Вони влаштовують пікніки, споживаючи їжу в абсолютно непридатних для цього умовах, сідають на траву, ходять у відкритому одязі та взутті, навіть купаються у водоймищах, не розуміючи, яку шкоду своєму здоров’ю можуть заподіяти. Нехтуючи небезпекою, гості колишнього міста атомників - Прип’яті, заходять в будинки, піднімаються на дахи, розважаються в атракціонному містечку — і не усвідомлюють, що ці споруди з часом старіють і піддаються повільному, але непомітному руйнуванню. Сумно визнавати, але деякі особи вчиняють у м. Прип’яті відверті вандалістські акти, свідомо завдаючи шкоди місту, яке водночас є і мовчазним свідком, і безпосереднім учасником подій квітня 1986 року. Купи сміття, порожні пляшки, різний непотріб — ще не найбільші прикрощі, які залишають по собі горе-відвідувачі. Всебічно проаналізувавши ситуацію, Державне агентство України з управління зоною відчуження прийняло таке рішення. З метою запобігання розповсюдженню джерел іонізуючого випромінювання за межі зони відчуження, а також вірогідного травмування людей під час масових заходів на радіаційно забрудненій території заборонити в поминальні дні вільне відвідування м. Прип’яті. Керівництво Державного агентства України з управління зоною відчуження просить з розумінням та повагою поставитися до такого рішення.

Державне агентство України
з управління зоною відчуження

{gallery}Photos/pripyat:203:160:0:0{/gallery}

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію